Οι Creators

RICHARD SZILAGYI

Επαγγελματίας Χορευτής

Δημιουργός της Χοροαθλητικής Ομάδας DANCE FORCE TEAM – ΤΗΕ DANCE TEAM OF GREECE

Γεννήθηκε στις 4 Φεβρουαρίου του 1983 στο ΚΟSICE της ΣΛΟΒΑΚΙΑΣ και ζεί στη Λάρισα.
Ξεκίνησε χορό σε ηλικία 10 ετών.

ΣΠΟΥΔΕΣ

  • HOTEL & TOURISM ACADEMY OF KOSICE – SLOVAKIA
  • KATOXOΣ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΠΤΥΧΙΟΥ ΣΛΟΒΑΚΙΑΣ « ΠΡΟΠΟΝΗΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΧΟΡΟΥ»
  • ΚΑΤΟΧΟΣ ΠΤΥΧΙΟΥ IDTA (INTERNATIONAL DANCE TEACHER ASSOCIATIONS) BALLROOM & LATIN XΟΡΟΙ

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΕΣ ΧΟΡΕΥΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤΗ ΣΛΟΒΑΚΙΑ

  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΣΛΟΒΑΚΙΑΣ “SHOW DANCE” 2002 & 2004
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΣΛΟΒΑΚΙΑΣ FORMATION BALLROOM 2005 & 2006
  • EKΠΡΟΣΩΠΟΣ ΣΛΟΒΑΚΙΑΣ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ FORMATION 2006
  • RUNNER-UP (2η ΘΕΣΗ) ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΛΟΒΑΚΙΑΣ 10 DANCE 2006
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΣΛΟΒΑΚΙΑΣ 10 DANCE (LATIN & BALLROOM) 2007
  • ΕΠΙ ΣΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΦΙΝΑΛΙΣΤ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΛΟΒΑΚΙΑΣ LATIN

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΕΣ ΧΟΡΕΥΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2010 (ΔΙΕΘΝΗΣ ΚΛΑΣΗ LATIN)
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2011 (ΔΙΕΘΝΗΣ ΚΛΑΣΗ LATIN)
  • KΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2010, 2011 & 20012 (ΔΙΕΘΝΗΣ ΚΛΑΣΗ LATIN)
  • ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ & ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LATIN
  • ΦΙΝΑΛΙΙΣΤ TOY “DANCING WITH THE STARS 1” ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΤΘΙΛΔΗ ΜΑΓΓΙΡΑ
  • ΝΙΚΗΤΗΣ ΤΟΥ “DANCING WITH THE STARS 5” ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΟΥΛΑ ΝΤΟΝΑ

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ & ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΧΟΡΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ΟΠΩΣ :

  • 2Η ΘΕΣΗ SLOVAK CUP - NOVE ZAMKY 2010
  • 2Η ΘΕΣΗ HUNGARIAN OPEN 2010
  • 2Η ΘΕΣΗ YAMBOL OPEN – BULGARIA 2011
  • 3Η ΘΕΣΗ ΒΑΙΑ ΜΑΡΕ – ROMANIA 2012
  • GERMAN OPEN CHAMPIONSHIP
  • RIMINI OPEN
  • SAN MARINO DANCE SPORT OPEN
  • PRAGUE OPEN
  • SPANISH OPEN CAMPRILS
  • FRENCH OPEN MEGEVE κ.λ.π.

EΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

  • 1997 – 2002 “DANCE SCHOOL POPROCKY” – KOSICE, SLOVAKIA (Δάσκαλος Latin & Ballroom)
  • 2002 – 2007 “TC KOSICE DANCE CLUB” – KOSICE, SLOVAKIA (Προπονητής Latin & Ballroom)
  • 2007 “DANCE ACADEMY CORFU” – ΚΕΡΚΥΡΑ, ΕΛΛΑΔΑ (Προπονητής Latin & Ballroom)
  • 2008 ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ : “DANCE CLUB LARISSA” ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ
Καθηγητής χορού & Προπονητής αθλητικών ζευγαριών και αγωνιστικών ομάδων – χορογράφος & υπεύθυνος για την καλλιτεχνική επιμέλεια των διοργανώσεων της DANCE CLUB LARISSA .

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΧΟΡΕΥΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ WOKRSHOPS ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝOYΣ ΦΗΜΗΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ & ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΟΠΩΣ:

  • PETR HORACEK - SLOVAKIA
  • GALENA VELIKOVA - GREECE
  • DAVIDE GABUSI & CLAUDIA TAVALAZZI - ITALY
  • DAVIDE CACCIARI & OLGA CACCIARI - ITALY
  • PETER STOKKEBROE - DENMARK
  • FREDERIC MOSA - FRANCE
  • CHRIS ZAMMIT - MALTA
  • GEIR BAKKE - NORWAY
  • SANDRO CAVALLINI - ITALY
  • JOANNE WILKINSON – ITALY
  • ANDREY SKUFCA - SLOVENIA
  • GABRIELLE GOFFREDO & ANNA MATUS - MOLDOVA

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΩΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΝΤΑΜΑ ΤΟΥ ΕΦΗ ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΗ ΕΙΝΑΙ

  • ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ ΟΜΑΔΩΝ LATIN ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ JUVENILLE, JUNIOR, YOUTH
  • ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΗΣ EΠΙ ΣΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ LATIN “BOND GIRLS” ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΣΤΟ TV SHOW ΤΟΥ ANT1 “ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΕΝΤΟ”
  • ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΚΑΙ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ “JUVENILLE” & “JUNIOR” LATIN & BALLROOM
  • ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ 2 ΖΕΥΓΑΡΙΩΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ “YOUTH LATIN” ΓΙΑ ΤΟ 2014 ΚΑΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2014

 

ΗΟΒΒΥ : MOΥΣΙΚΗ, ΤΑΞΙΔΙΑ, ΣΙΝΕΜΑ & ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

ΕΦΗ ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΗ

Επαγγελματίας Χορευτής

Δημιουργός της Χοροαθλητικής Ομάδας DANCE FORCE TEAM – ΤΗΕ DANCE TEAM OF GREECE

Γεννήθηκε στις 3 Φεβρουαρίου στην Αθήνα και ζεί στη Λάρισα.
Ξεκίνησε χορό σε ηλικία 4 ετών.

ΣΠΟΥΔΕΣ

  • ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ ΣΧΟΛΗΣ ΑΘΗΝΩΝ “LYCEE LEONIN D’ATHENE”
  • ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
  • ΚΑΤΟΧΟΣ ΠΤΥΧΙΟΥ IDTA (INTERNATIONAL DANCE TEACHER ASSOCIATIONS) BALLROOM & LATIN XΟΡΟΙ

EΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

  • 2007 – 2009 “DANCE ACADEMY” – ΒΟΛΟΣ (Δασκάλα Latin & Ballroom)
  • 2007 – 2011 “DANCE CLUB INTERNATIONAL” - ΛΑΡΙΣΑ (Προπονήτρια Latin & Ballroom, υπεύθυνη αγωνιστικών ομάδων και ζευγαριών)
  • 2011 - 2016 “DANCE CLUB LARISSA” ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ
    Καθηγήτρια χορού & Προπονήτρια αθλητικών ζευγαριών και αγωνιστικών ομάδων – χορογράφος & υπεύθυνη για την καλλιτεχνική επιμέλεια των διοργανώσεων της DANCE CLUB LARISSA

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΕΣ ΧΟΡΕΥΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ 2010 (ΔΙΕΘΝΗΣ ΚΛΑΣΗ LATIN)
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ 2011 (ΔΙΕΘΝΗΣ ΚΛΑΣΗ LATIN)
  • KΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2010, 2011 & 20012 (ΔΙΕΘΝΗΣ ΚΛΑΣΗ LATIN)
  • ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ & ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LATIN
  • ΧΟΡΟΓΡΑΦΟΣ ΤΟΥ “DANCING WITH THE STARS 1” ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗ ΓΑΡΔΕΛΗ
  • ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2013 (ΔΙΕΘΝΗΣ ΚΛΑΣΗ LATIN)
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ 2014 (ΔΙΕΘΝΗΣ ΚΛΑΣΗ LATIN)

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ & ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΧΟΡΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ΟΠΩΣ :

  • 2Η ΘΕΣΗ SLOVAK CUP - NOVE ZAMKY 2010
  • 2Η ΘΕΣΗ HUNGARIAN OPEN 2010
  • 2Η ΘΕΣΗ YAMBOL OPEN – BULGARIA 2011
  • 3Η ΘΕΣΗ ΒΑΙΑ ΜΑΡΕ – ROMANIA 2012
  • GERMAN OPEN CHAMPIONSHIP
  • RIMINI OPEN
  • SAN MARINO DANCE SPORT OPEN
  • PRAGUE OPEN
  • SPANISH OPEN CAMPRILS
  • FRENCH OPEN MEGEVE κ.λ.π.
  • ΦΙΝΑΛΙΣΤ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΧΟΡΟΥ 2015 ΟΠΩΣ (HUNGARIAN OPEN CHAMPIONSHIP, TILLBURG WORLD OPEN CHAMPIONSHIP, PFORZHEIM OPEN FESTIVAL Κ.Α)
  • TOP 20 GRAND SLAM LATIN FINLAND 2015

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΩΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

  • ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ ΟΜΑΔΩΝ LATIN ΣΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ JUVENILLE, JUNIOR, YOUTH
  • ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ΤΗΣ EΠΙ ΣΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΝΗΛΙΚΩΝ LATIN “BOND GIRLS” ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΣΤΟ TV SHOW ΤΟΥ ANT1 “ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΕΝΤΟ”
  • ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΚΑΙ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ “JUVENILLE” & “JUNIOR” LATIN & BALLROOM
  • ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ 2 ΖΕΥΓΑΡΙΩΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ “YOUTH LATIN” ΓΙΑ ΤΟ 2014 ΚΑΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2014

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΧΟΡΕΥΤΙΚΗΣ ΤΗΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ WOKRSHOPS ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΕΘΝOYΣ ΦΗΜΗΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ & ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΟΠΩΣ:

  • PETR HORACEK - SLOVAKIA
  • GALENA VELIKOVA - GREECE
  • DAVIDE GABUSI & CLAUDIA TAVALAZZI - ITALY
  • DAVIDE CACCIARI & OLGA CACCIARI - ITALY
  • PETER STOKKEBROE - DENMARK
  • FREDERIC MOSA - FRANCE
  • CHRIS ZAMMIT - MALTA
  • GEIR BAKKE - NORWAY
  • SANDRO CAVALLINI - ITALY
  • JOANNE WILKINSON – ITALY
  • ANDREY SKUFCA - SLOVENIA
  • GABRIELLE GOFFREDO & ANNA MATUS – MOLDOVA
  • MASSIMILIANO MATA & ELVIA
  • KARINA RUBIO – SPAIN
  • ANNA BEZIKOVA – RUSSIA
  • SLAVIK KRYKLIVIK – RUSSIA
  • DIRK HEIDMAN – GERMANY
  • RON HOORN - NETHERLANDS
  • PETER MAXWEL – ENGLAND

 

HOBBY

MOΥΣΙΚΗ, ΤΑΞΙΔΙΑ, ΣΙΝΕΜΑ & ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ